nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

powrót

BAD BOYS - Paweł Hajncel, Artur Trojanowski, Marcelo Zamenhoff

Galeria Promocji Młodych

Projekt ten składa się z najnowszych prac "niegrzecznych czterdziestolatków" - Pawła Hajncla, Artura Trojanowskiego, Marcelo Zamenhoffa. Otwarcie wystawy odbędzie się 30 marca o godz.19:00 w Galerii Promocji Młodych (BOK Rondo) ul. Limanowskiego 166 w Łodzi.

Wolność wypowiedzi, obowiązujące normy społeczne, działalność kościoła, funkcjonowanie wielu instytucji kulturalnych w kraju to tematy, które od lat określają działalność artystyczną Pawła Hajncla, Artura Trojanowskiego, Marcelo Zamenhoffa. Bunt i opozycja, które cechują sztukę młodego pokolenia znajdują wyraźne odbicie w pracach prezentowanych czterdziestolatków.
Paweł Hajncel jest autorem filmów video, performance, w tym ostatnio dość głośnej akcji, gdzie przebrany za motyla szedł z procesją Bożego Ciała. Równocześnie uprawia malarstwo, które jest rodzajem przeciwwagi do krytycznych wystąpień zarówno przed kamerą jak i wśród zaskoczonej często publiczności.

Artur Trojanowski głównie zajmuje się obrazem, gdzie przy użyciu szablonów tworzy wysmakowane kompozycje malarskie. Nie przeszkadza mu to w owijaniu taśmą policyjną znanych obiektów w Europie jak i w Polsce tworząc "Pejzaże Europy" i "Pejzaże Polski". Działania te są znakiem rozpoznawczym grupy Art. Spożywcze, którą Trojanowski tworzy wraz z żoną.

Marcello Zamenhoff jest autorem filmów video najczęściej opierających się na krytyce i absurdzie pojmowanych szeroko norm społecznych, które ograniczają poczucie wolności autora. Tworzy również instalacje, łącząc obiekty ze światłem i dźwiękiem. Jest założycielem i liderem grupy Mikrowafle.

kurator projektu: Bartek Jarmoliński.

na zdjęciu: praca Artura Trojanowskiego "Goodfellas"