nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

powrót

Adriana Lisowska w Piano Cafe

Maciej Ryszka

Piotrkowska 80, wernisaż 31 maja, godz. 19, 31.05 - 06.06

Prezentowane będą prace z dwóch zakresów tematycznych. Pierwszy to projekty biżuterii eksperymentalnej z bursztynu stworzone potrzeby na konkursuAMBERIF organizowanego corocznie w ramach Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Szlachetnych (Międzynarodowe Targi Gdańskie).
Przedstawione zostanie pięć projektów, w tym dwa, które zostały nagrodzoneGrand Prix konkursu w 2001 i 2004 roku.
Prace zaprezentowane w drugiej grupie tematycznej związane są z ciałem ludzkim, jego formą, fizycznością, tajemnicą jego wnętrza; nasze ciało jakokomunikat dla innych oraz źródło wewnętrznego rozdarcia człowieka. W ramach tej części wystawy przedstawione zostaną:
. Rzeźby z cyklu "Przestrzenie" - odlewy przestrzeni powstających międzyposzczególnymi częściami ciała modela. Ekspozycji towarzyszą abstrakcyjnezdjęcia ciała ludzkiego.
. Rzeżby z cyklu "Kamienie" - wzajemnie zrośnięte, przenikające się formyciała ludzkiego oraz materiału nieorganicznego, jakim jest kamień.
. Obiekt "Ochraniacz na tożsamość" - instalacja w formie ażurowego kokonu zdrutu mogącego pomieścić człowieka. Uzupełnieniem instalacji są fotografie przedstawiające modelkę wewnątrz kokonu że zainteresują Państwa zaprezentowane prace.
Liczymy na Państwa obecność na wernisażu, udział w dyskusji oraz opinie krytyczne.

Adriana Lisowska
Zajmuję się biżuterią EKSPERYMENTALNĄ (nie mylić z ozdobami na szyję!), maluję, dużo rzeźbię, fotografuję, tworzę instalacje, projektuję przedmioty (obuwie, torebki). Biżuteria eksperymentalna to raczej poszukiwanie niż ozdabianie. Lubię przewrotność tych poszukiwań. O biżuterii jako takiej, jej historii, znaczeniu, funkcji i symbolice od prehistorii aż do biżuterii eksperymentalnej, którą się zajmuję była właśnie moja praca magisterska. Wszystkie moje działania (może oprócz butów i torebek) krążą wokół ludzkiego ciała. Ciało to jest coś, co interesuje mnie najbardziej. Analizuję swoje ciało ale pracuję też z modelami. Najlepiej te moje zainteresowania widać chyba w rzeźbie, fotografii i biżuterii. Wyszukuję i eksponuję coś co jest ukryte albo czynię ukrytym coś co jest oczywiste. Interesuje mnie zarówno kształt, forma ciała, jak i wszystko co jest związane z jego wewnętrznym życiem - ciało jako komunikat dla innych, ciało jako siedlisko chorób duszy itp.