nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

powrót

„Nie o to chodzi, by złapać króliczka..."

Patio Centrum Sztuki

Wraz z PATIO Centrum Sztuki zapraszamy na incydent artystyczny Anki Leśniak i Izy Maciejewskiej 10 grudnia (czwartek) 18.00 – 21.00 do galerii Erbo – kamienica na posesji AHE przy ul. Sterlinga 26

W projekcie biorą udział dwie artystki: Anka Leśniak i Iza Maciejewska, które niejednokrotnie znalazły inspiracje w postaciach ze świata sztuki, a ściślej w osobach kobiet, o tożsamościach często zapomnianych lub pomijanych przez dominujący, męski punkt postrzegania, determinujący analizowanie świata. Obie sięgają także do historii sztuki, w której znajdują niezwykle interesujące wątki i wokół nich koncentrują artystyczne poszukiwania, odważnie sięgają do źródeł, dociekliwie czytają dane, które następnie pokazują w swych pracach.
Tytuł zdarzenia, wzięty z popularnej piosenki Skaldów, ma z jednej strony podkreślić przyjemność samego szukania, często pełnego nadziei, z drugiej zachęcić uczestników wydarzenia do tego, by pozwolili się poprowadzić sztuce. Zdarzenie ma na jeden wieczór zachwiać poczuciem realności odbiorców, a przez to otworzyć ich na sztukę, pozwolić spojrzeć na dzieło nie tylko jak na przedmiot do podziwiania czy bodziec do refleksji, ale także swoisty kierunkowskaz.

kurator: Karolina Jabłońska

czytaj relację z wydarzenia