nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

powrót

Festiwal Sztuki Wideo PUNKTY WIDZENIA

Festiwal Punkty Widzenia

13,14,15 kwietnia W Galeria Manhattan w Łodzi będzie miała miejsce 2 edycja Festiwalu. Ideą festiwalu jest umożliwienie spotkania osób zainteresowanych współczesną sztuką wideo. Festiwal "Punkty widzenia" jest platformą prezentacji dokonań i zjawisk w najnowszej sztuce wideo, jak i sposobnością wymiany myśli, doświadczeń oraz umiejętności pomiędzy artystami ze znacznym dorobkiem oraz debiutującymi twórcami.

Miejscem wydarzenia jest Łódź - miasto, w którym narodziła się i rozwijała polska sztuka wideo. To właśnie w Łodzi, w latach siedemdziesiątych, miały miejsce pierwsze eksperymenty z nowymi mediami. Łódzkie środowisko artystyczne przyczyniło się do ekspansji i wzrostu zainteresowania medium wideo.

W roku 2010 pojawiła się idea stworzenia wydarzenia, które przypomni o łódzkich tradycjach sztuki wideo. Dzięki wsparciu patronów: Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Galerii Manhattan w 2011 roku udało się zorganizować pierwszą edycję Festiwalu. Do grona organizatorów Festiwalu dołączyło w tym roku Stowarzyszenie Kultura Aktywna.

W tegorocznym programie Festwialu znajdą się wystąpienia gości spacjalnych, prezentujących swój dorobek artystyczny w formie projekcji z komentarzem. Pojawią się także działania performatywne twórców, korzystających w swoich wystąpieniach z medium wideo oraz kuratorski projekt wileńskiego artysty Konstantinasa Bogdanas Jr. Wśród zaproszonych artystów znajdują się: Aleksandra Ska, Ewa Surowiec, Zorka Wollny, Paweł Hajncel, Remigiusz Wojaczek.

KONKURS

W ramach Festiwalu odbywa się konkursowy przegląd prac wideo studentów i absolwentów (maksymalnie 5 lat po studiach) uczelni artystycznych i uczelni z wydziałami artystycznymi. Celem festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców młodego pokolenia ze wszystkich ośrodków artystycznych w kraju i stworzenie forum, na którym stykają się rożne punkty widzenia.

Zapraszamy do nadsyłania prac wideo do 20 marca 2012r.

Konkurs przebiega dwuetapowo:
etap I
spośród nadesłanych prac zostaną wybrane najbardziej interesujące pozycje

etap II
zakwalifikowane prace zostaną zaprezentowane podczas festiwalowego przeglądu konkursowego. Czteroosobowe jury przyzna 3 nagrody główne oraz 5 wyróżnień, które zostaną przyznane ostatniego dnia Festiwalu. W skład jury wchodzą: Konstantinas Bogdana Jr. Z Litwy, Małgorzata Ludwisak, Krystyna Potocka Suwalska oraz Ryszard W. Kluszczyński.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje prace do 20 marca 2012
na adres:
Sebastian Rozpara
ul. Więckowskiego 51 m.5
90-735 Łódź

z dopiskiem Konkurs w ramach II Festiwalu Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”.

Harmonogram, regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie Festiwalu
www.punktywidzenia.com