nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

powrót

Galeria im. Andrzeja Pierzgalskiego TEKST WIZUALNY -open call

Pismo Sztuka i Dokumentacja

Pismo Sztuka i Dokumentacja czeka na propozycje prac opartych na tekście. Wybrane prace zostaną opublikowane w 7 numerze Pisma Sztuka i Dokumentacja. Termin nadsyłania prac - 25.07.2012.

W historii sztuki współczesnej było/jest wiele form sztuki opartych na tekście. Począwszy od kolaży kubistycznych, w których pojawiały się litery, cyfry, słowa, fragmenty zdań, poprzez dadaistyczną poezję abstrakcyjną i recytacje równoległe, gry językowe Marcela Duchampa, poezję wizualną, poesia visiva i wagę jaką miały słowa w sztuce Fluxusu, aż do pop artu z jednej, a konceptualizmu z drugiej strony.

Ale oprócz doświadczenia sztuki, każdy z nas przecież dysponuje własnym doświadczeniem codzienności. Chodząc po ulicach nieustannie czytamy, nieustannie tworzymy kolaże ze słów, fragmentów zdań. Również refleksja nad sztuką ma charakter tekstowy.

Z obu tych źródeł - dyskursu sztuki i codzienności - możemy czerpać materiał dla nowych prac artystycznych opartych na tekście.

W ramach 4 FSiD otorzyliśmy "Galerię im. Andrzeja Pierzgalskiego", legendarnego twórcy Galerii A4, w Łodzi lat 70.

Ma ona formę prezentacji prac w formacie A4, dołączanych do pisma "Sztuka i Dokumentacja" (ukazuje się dwa razy w roku, wiosną i jesienią). Mogą to być: prace wizualne, poetyckie, akcje, cytaty, manifesty, artists' statements, mini eseje, rejestracje rozmów, odręczne notatki. Ich forma wizualna, graficzna i typograficzna jest dowolna.

Prosimy o nadsyłanie gotowych prac tekstowo-graficznych w formacie A4 w formie plików elektronicznych. Wszystkie nadesłane prace powinny być czarno-białe. Dopuszczalne jest użycie koloru, jeśli ma on ścisły związek z tekstem.

Prace do prezentacji kwalifikuje Redakcja i Rada Artystyczna Galerii.


Propozycje prosimy nadsyłać na adres mailowy:
sid@free.art.pl

Propozycje prac prosimy przesyłać w plikach jpg lub pdf (do 2MB)