nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

powrót

I wystawa członkowska Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja

Stowarzyszenie Sztuka i Dokumentacja

Stowarzyszenie Sztuka i Dokumetacja zaprasza na I Wystawę Członkowską. Stowarzyszenie to zawiązało się w 2009 roku z inicjatywy osób organizujących Festiwal Sztuka i Dokumentacja, który ma miejsce co roku w Łodzi. 3 grudnia 2011 członkowie Stowarzyszenia - artyści i teoretycy sztuki zaprezentują swoją prace w Galerii Wschodnia w Łodzi, ul Wschodnia 29/3. Otwarcie o godz. 19.00. Wystawa czynna do 18 grudnia w godz 16-19.

Na wystawie będzie można zobaczyć następujące prace

Adam Klimczak
"Dokument 30 stopni", fotografia

Józef Robakowski
"Trzy punkty", fotografia

Anka Leśniak
"Tramway Boogie Woogie", video

Tomasz Komorowski
bez tytułu, fotografia

Norbert Trzeciak
Bez tytułu (Oni), grafika wielkoformatowa

Grupa Restauracja Europa (Piotr Gajda, Gordian Piec)
4/4, instalacja fotograficzna

Aurelia Mandziuk
Re-enactment

Izabela Lejk Robakowska
Dwie fotografie

Prezentacje w dniu otwarcia:

Anka Leśniak
O projekcie Zarejestrowane

Łukasz Guzek
O budowaniu archiwów sztuki współczesnej

Ryszard W. Kluszczyński
Teksty i Publikacje


Stowarzyszenie Sztuka i Dokumentacja zawiązało się w 2009 roku z inicjatywy osób organizujących Festiwal Sztuka i Dokumentacja, który ma miejsce co roku w Łodzi. W dniach 12-15 kwietnia 2012 odbędzie się 4 edycja FSID. Stowarzyszenie wydaje pismo naukowe "Sztuka i Dokumentacja", którego celem jest publikowanie wyników badań nad sztuką współczesną oraz materiałów źródłowych. Pismo ukazuje się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Do tej pory ukazały się 4 numery. Stowarzyszenie gromadzi także archiwum dokumentacji sztuki, które może być wykorzystywane do działalności naukowej, edukacyjnej i promocyjnej. Członkami stowarzyszenia są osoby aktywnie zajmujące się sztuką współczesną: artyści różnych mediów, krytycy i historycy sztuki oraz wykładowcy akademiccy, kuratorzy.

SSID tworzą:

Łukasz Guzek, historyk sztuki, zajmuje się krytyką sztuki, wykłada w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w Łodzi i w Krakowie – obecny prezes SSiD. Redaktor naczelny pisma SiD.

Józef Robakowski, jeden z najbardziej znanych polskich artystów sztuki mediów, wykłada w PWSFTiTv w Łodzi. Wraz z Izabelą Lejk Robakowską prowadzi Galerię Wymiany.

Ryszard W. Kluszczyński, specjalista od sztuki nowych mediów, wykłada na Uniwersytecie Łódzkim.

Tomasz Komorowski, artysta i kurator, pracuje w Muzeum Kinematografii w Łodzi i w PWSFTiTv w Łodzi.

Aurelia Mandziuk, artystka grafik, kuratorka, prowadzi galerię AHEart w Łodzi, wykłada w Politechnice Łódzkiej – obecny sekretarz SSiD.

Adam Klimczak, artysta, współorganizator kolejnych edycji Konstrukcji w Procesie – obecny w-prezes SSiD. Wraz z Jerzym Grzegorskim, artystą fotografikiem i Eweliną Chmielewską prowadzi Galerię Wschodnia.

Piotr Gajda – obecny sekretarz SSiD i Gordian Piec, tworzą grupę Restauracja Europa. Od 1998 r. organizują Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji „Interakcje” w Piotrkowie Trybunalskim. W tym samym mieście prowadzą też Ośrodek Działań Artystycznych (ODA).

Anka Leśniak, artystka i historyczka sztuki – obecny skarbnik SSiD. Od 2006 roku wraz z Karoliną Jabłońską, krytyczką sztuki prowadzi internetowy portal o sztuce w Łodzi – lodz-art.eu

Agnieszka Kulazińska, również krytyczka i kuratorka, pracuje w Galerii Łaźnia w Gdańsku. Norbert Trzeciak, artysta, fotograf, projektant graficzny.

Małgorzata Kaźmierczak, historyk, tłumaczka j.angielskiego, sekretarz redakcji pisma SiD.

Na reprodukcji: praca Norberta Trzeciaka, bez tytułu (Oni)