nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Dziś dla nikogo nie ma znaczenia kim była modelka
Anka Leśniak w projekcie Top Models zwróciła swoją uwagę na modelki znane z obrazów dawnych mistrzów, a właściwie tylko rozpoznawalne. Stosując pozornie bardzo prosty zabieg: wcieliła się w rolę niektórych z nich i przypomniała ich historie, poruszyła jednocześnie wiele wątków na wielu poziomach.
Czytaj więcej >>>
O trzech sposobach na użycie kobiecego ciała w sztuce.
Tytuł tego artykułu mógłby być uznany za seksistowski, gdyby nie fakt, że w tym wypadku kobiecego ciała używają kobiety i że jest to także ich własne ciało.Problematyka cielesności, stosunku do ciała łączy również prace trzech artystek: Moniki Golisz, Izy Maciejewskiej i Marzeny Turek-Gaś, które zaprezentowały swoje projekty w Galerii Promocji Młodych, z okazji dnia kobiet. 13.03-26.03.2009, Galeria Promocji Młodych. kurator: Bartłomiej Jarmoliński.
Czytaj więcej >>>
Co zrobić z nadmiarem zasobów ludzkich?
Wchodząc na wystawę Izy Cieszko „Zwielokrotniony” od razu stajemy przed płótnem wypełnionym zmultiplikowanymi sylwetkami ludzkimi. Siedzą na czarnych postumentach i wykonują ten sam gest. Użycie multiplikacji w sztuce wywołuje od razu banalne skojarzenie z serigrafiami Andy Warhola. W jego pracach dominowały jednak żywe kolory, a ich bohaterami były ikony pop kultury. Iza używa raczej czerni i bieli, a jej postacie są zupełnie anonimowe. Galeria WEW, Wydział Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi, ul. Franciszkańska 76/78. Wystawa czynna do 30.04.2009
Czytaj więcej >>>
Dyskretny urok Awangardy
W ostatnich pracach Włodzimierz Stelmaszczyk wszedł w technologiczny mariaż z popkulturą – używa w dużej ilości sprayów, fluorescencyjnych farb. W obrazach jest więcej ekspresji, ruchu. Jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać, Stelmaszczyk na niczym nie stracił kontroli. Jak mówi kurator wystawy Janusz Głowacki – „Tu nie ma przypadku, jest pełna świadomość każdego gestu”. W obrazach widać zarazem lekkość ale i pewność ręki – nic nie jest wymuszone, nie czuje się wysiłku włożonego w pracę.
Czytaj więcej >>>
Kto w pierwszej dziesiątce?
Czy rocznik 2008 to dobry rocznik? Powszechnie znany jest pogląd, że wino czym starsze tym lepsze, ale wiadomo też, że jeśli winogrona dorastały w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, to nic nie pomoże. A może się zdarzyć tak, że młode wino jest całkiem smaczne, i potrafi uderzyć do głowy. Czy tak samo porażają prace dyplomantów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych prezentowane obecnie w Muzeum Włókiennictwa?
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|