nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

OBLICZA ŁODZI WCZORAJ I DZIŚ
O kulisach organizacyjnych, historii oraz planach na przyszłość dotyczących Konkursu Fotograficznego „Oblicza Łodzi” dla portalu Łódź-art opowiada Mateusz Błażejewski - komisarz konkursu.
Czytaj więcej >>>
WIRTUALNY DOM
Agata Bielska w Klubie Fokus Łódź Biennale zaprezentowała swój najnowszy projekt „Pusty Dom”. Klub – miejsce po dawnym sklepie, posiada dwie duże witryny, których można użyć jako przestrzeń ekspozycyjną. Agata wykorzystała je w sposób radykalny. Zamalowała szyby białą farbą i palcem napisała na nich tytuł oraz daty trwania wystawy. Ten gest przyciągał uwagę przechodniów, jednocześnie jednak wprowadzał konsternację i prowokował pytanie: czy to opuszczona przestrzeń, w której zaraz będzie kolejny sklep lub pub? A może biuro, salon telefonów komórkowych, ale na pewno nie dom.
Czytaj więcej >>>
GALERIA NT - NOWE MIEJSCE SZTUKI W ŁODZI
W kwetniu b.r. w Łódzkim Domu Kultury powstała Galeria Nowych Technologii. O idei tego miejsca, planowanych wydarzeniach i wystawach opowiada dla portalu Łódź-art Michał Brzeziński - kurator galerii.
Czytaj więcej >>>
MUZY ŁODZI KALISKIEJ MAJĄ GŁOS
Podczas wystawy Anki Leśniak w łódzkim Atlasie Sztuki, przestrzeń galerii wypełniły Muzy Łodzi Kaliskiej. Wystawa jest rodzajem instalacji, złożonej z dwóch dopełniających się tematycznie części, jednak odbiegających znacznie formą. W jednej, wyciemnionej sali, wyświetlany jest film „Historia Łodzi Kaliskiej opowiedziana przez Muzy”. Na specjalnie zamontowanej na potrzeby wystawy konstrukcji, film można oglądać na trzech bokach bryły, na każdym ekranie jednak cały film wyświetlony jest od innego momentu. W centralnej części drugiej sali stoi sześć białych podestów, przypominających sportowe podia a może cokoły pomników, ustawionych w dwóch rzędach.
Czytaj więcej >>>
CO WIDAĆ W CELOWNIKU?
W Klubie Fokus Łódź Biennale można oglądać wystawę Norberta Trzeciaka pt. „Polowanie”. Wystawa jest pierwszą z cyklu planowanych ekspozycji „Sztuka jako surowiec wtórny?”. Karolina Jabłońska w tekście towarzyszącym wystawie przywołała temat polowania w kontekście historii sztuki. Motyw ten był szczególnie popularny w nowożytnym malarstwie europejskim oraz w XIX malarstwie polskim, kiedy to często był pretekstem do ukazywania piękna ojczystej przyrody.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|