nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Obrazy Alfonsa Karpińskiego w Muzeum Miasta Łodzi
Muzeum Miasta Łodzi przygotowuje kolejną czasową ekspozycję, promującą i dopowiadającą ofertę Galerii Mistrzów Polskich, czyli malarstwa, rysunku i rzeźby drugiej połowy XIX i pierwszej XX wieku z kolekcji Krzysztofa Musiała. W sąsiadującym z Galerią Aneksie Jednego Mistrza, kameralnej przestrzeni wystawienniczej na parterze Pałacu Poznańskich, prezentowanych będzie około 20 prac Alfonsa Karpińskiego (1875-1961), krakowskiego malarza i rysownika, reprezentanta nurtu dekoracyjnego, bazującego na zdobyczach XIX-wiecznego realizmu, wiedeńskiej secesji i Młodej Polski.
Czytaj więcej >>>
Rzeczywistość zastawia pułapki...
O najnowszym projekcie Anny Kutery POST... z artystką rozmawia Karolina Jabłońska
Czytaj więcej >>>
5 Festiwal Sztuka i Dokumentacja, 25 kwietnia - 17 maja 2013, Łódź
Zapraszamy do udziału w 5 edycji Festiwalu Sztuka i Dokumentacja, który będzie miał miejsce w Łodzi w dniach 25 kwietnia - 17 maja 2013. Stałym punktem programu Festiwalu jest wystawa Sztuka-Obiekt-Zapis, na której będzie można zobaczyć dokumentacje nadesłane przez artystów, kuratorów, instytucje sztuki oraz odbiorców sztuki współczesnej. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do wydarzeń festiwalowych.
Czytaj więcej >>>
Paweł Hajncel zorganizował w Łodzi casting na papieża
Łodzianie, jeśli nie macie perspektyw, jesteście rozczarowani życiem w naszym mieście, chcielibyście wyjechać, jest jedno wolne miejsce pracy w Watykanie! Złoty tron, srebrna taca, pierścień na dłoni. Własny pałac, własny samochód, własny samolot. Jedzenie za darmo, mieszkanie za darmo, posiadłości w całym kraju! - tymi słowami artysta zachęcał przechodniów do wzięcia udziału w swojej akcji artystycznej.
Czytaj więcej >>>
II Wystawa Członkowska Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja – relacja
2 lutego 2013, tradycyjnie w Galerii Wschodniej w Łodzi, miało miejsce otwarcie drugiej wystawy Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja. Na wystawie można zapoznać się z aktywnością Stowarzyszenia oraz z indywidualnymi pracami jego Członkiń i Członków. Swoje działania zaprezentowali nie tylko artyści, ale również teoretycy sztuki. Wystawa czynna będzie do 18 lutego.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|