nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Systemy w Galerii Imaginarium
W dzisiejszym świecie wypełnionym wieloelementowymi strukturami, zarówno w sensie dosłownym, jak i abstrakcyjnym, stworzenie właściwego systemu wydaje się kluczowe w wielu dziedzinach. Często mówimy o systemach informatycznych, systemach filozoficznych, systemach zarządzania, systemach operacyjnych, systemach jakości, zapominając przy tym coraz częściej, że istnieją także ekosystemy. System to pewna zasada, której potrzeba tkwi głęboko w świadomości ludzi. Łączy się z koniecznością ustalenia porządku, który wymusza „człowiek, za pomocą swoich zdolności intelektualnych”, na co słusznie zwrócił uwagę kurator wystawy mającej miejsce w Galerii Imaginarium w Łodzi, Mariusz Sołtysik.
Czytaj więcej >>>
Ludzkie historie zawarte w obiektach Marka Wagnera
Na przełomie kwietnia i maja w Galerii Manhattan w Łodzi można było oglądać wystawę Marka Wagnera “Zatrzymani w ruchu” . Artysta głównie tworzy obiekty oraz zajmuje się sztuką instalacji. Prowadzi pracownię rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W Manhattanie zaprezentował kilka obiektów oraz video. Odniósł się w nich do historii ludzi, których poznał w szpitalu, na oddziale onkologii, gdzie leczył się w 2002 roku, dotknięty chorobą nowotworową. Projekt “Zatrzymani w ruchu” Marek Wagner realizuje od 2009 roku.
Czytaj więcej >>>
Interakcje 2011 - relacja z trzeciego dnia festiwalu oraz podsumowanie
Trzeci dzień festiwalu Interakcje rozpoczęła akcja Przemysława Kwieka przy skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic. Przed wieczornymi akcjami miala miejsce prezentacja idei oraz strony Otwartego Archiwum sztuki performance. Projekt zaprezentowała Paulina Kempisty z Galerii Labirynt w Lublinie. Na program wieczorny złożyło się osiem akcji, które trwały niemal do północy.
Czytaj więcej >>>
Interakcje 2011 - relacja z drugiego dnia festiwalu
Preludium do programu drugiego dnia festiwalu (10 maja) były akcje w przestrzeni miejskiej - na Rynku Trybunalskim, wykonywane przez uczestniczki warsztatów Johannesa Deimlinga. O godzinie 16 w galerii przy ul. Sieradzkiej otwarta została wystawa Przemysława Kwieka. Program wieczorny drugiego dnia Interakcji rozpoczął performance Przemysława Branasa.
Czytaj więcej >>>
13 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji Interakcje rozpoczęty
5 maja Piotrków Trybunalski po raz 13 gości artystów z całego świata zajmujących się sztuką akcji. Początkowo organizatorzy sami zapraszali artystów, ale ostatnie edycje mają swojego kuratora. Tegoroczny festiwal, pod względem merytorycznym, przygotował Arti Grabowski. Oprócz działań artystów zajmujących się tą dziedziną od dłuższego czasu, w Piotrkowie Trybunalskim można zobaczyć również debiuty - performance studentów uczelni artystycznych - z Poznania, Krakowa, Gdańska i Szczecina. Mają miejsce również warsztaty performance, prowadzone przez Johannesa Deimlinga.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|