nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

SAVE AS ART
Wystawa towarzysząca 3 Festiwalowi Sztuka i Dokumentacja. Wystawa dotyczy relacji między dziełem sztuki a dokumentem. Artyści biorący udział w ekspozycji odwracają logiczny porządek, w którym dokumentacja jest następstwem wykonanego projektu, akcji, bądź dzieła sztuki. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace, w których inspiracją dla artystów były różne rodzaje dokumentów i dokumentacji. 15.04. – 08.05.2011, Galeria Imaginarium, ŁDK, Łódź, ul. Traugutta 18. Wernisaż: 15.04., godz. 18.00.
Czytaj więcej >>>
FADING TRACES Anki Leśniak w lokalu_30 w Warszawie
Fading Traces. Polskie artystki w sztuce lat 70 7 kanałowa instalacja wideo z wypowiedziami artystek, które swoją karierę zaczynały w latach 70. W projekcie wzięły udział: Natalia LL, Ewa Partum, Teresa Murak, Anna Kutera, Izabella Gustowska, Krystyna Piotrowska, Teresa Tyszkiewicz. lokal_30, ul. Foksal 17B/30, Warszawa. Wystawa czynna od wtorku 22.03.do piątku 25.03.2011 w godz. 15.00-18.00. Pokaz prasowy: 22.03.2011, godz. 15.00.
Czytaj więcej >>>
Program 3 FESTIWALU SZTUKA I DOKUMENTACJA. Łódź 14-30 kwietnia 2011
Zbliża się 3 edycja Festiwalu Sztuka i Dokumentacja. W ramach festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie Sztuka i Dokumentacja, osoby sprzyjające sztuce i pragnące zachować wiedzę o niej i dokumentację jej zjawisk, jednoczą siły w imię wspólnego celu. Podobnie jak podczas poprzednich edycji w organizację festiwalu zaangażowanych jest szereg łódzkich instytucji kultury i sztuki m.in. Patio Centrum Sztuki, Łódzki Dom Kultury, Poleski Osrodek Sztuki, Galeria Wschodnia, Galeria Wymiany Józefa Robakowskiego, Muzeum Kinematografii. W tym roku wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce również w Ośrodku Działań Artystycznych ODA w Piotrkowie Trybunalskim.
Czytaj więcej >>>
Wystawa SZTUKA OBIEKT ZAPIS - do 15 marca czekamy na zgłoszenia!
Jak co roku jako głowne wydarzenie Festiwalu Sztuka i Dokumentacja przygotowujemy wystawę o otwartej formule, na której prezentujemy dokumentacje powstałe w 2010 roku.
Czytaj więcej >>>
Jiri Suruvka zaraz dojedzie…
Cykliczne prezentacje sztuki performance i to już tradycja Galerii Manhattan (Łódź). Jak twierdzi kuratorka galerii Krystyna Potocka-Suwalska ta sztuka nabiera szczególnego znaczenia wśród dzisiejszych praktyk artystycznych, w których coraz więcej miejsca zajmuje sztuka nowych mediów oparta na technologii. Performance natomiast daje możliwość bezpośredniego kontaktu z artystą, który tworzy sztukę "na bieżąco", na oczach publiczności. Performance daje też dreszczyk emocji – nigdy nie wiadomo co wydarzy się za chwilę i czy spokojnie przyglądający się widz nie zostanie nagle wciągnięty w sam środek akcji.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|