nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

INKRUSTACJA - wystawa Mateusza Pęka
„Inkrustacja” Mateusza Pęka była ostatnią wystawą łódzkiej Zony Sztuki Aktualnej, a zarazem podsumowaniem trzyletniej działalności galerii, która stała się przestrzenią artystycznej wypowiedzi wielu twórców. Praca Mateusza powstała kilka miesięcy temu. Artysta wiedział, że jego wystawa zamyka projekt Zony i przygotował ją specjalnie dla tej przestrzeni.
Czytaj więcej >>>
Wyhaftuj się!
Rozmowa z Moniką Drożyńską na temat jej twórczości, obrazu sztuki w polskich mediach oraz cenzury prewencyjnej stosowanej przez instytucje wobec artystów.
Czytaj więcej >>>
Stany Zjednoczone Europy
Na ile współcześni mieszkańcy kontynentu europejskiego czują się Europejczykami? Czy członkowie Unii Europejskiej są takimi samymi Europejczykami jak ci, zamieszkujący kraje nienależące do wspólnoty? Czym dla ludzi obecnie jest Europa i jakie miejsce zajmuje w ich świadomości? Biorąc pod uwagę kosmopolityczny trend "obywatela całego wszechświata", tego, że dążymy do jak najdalej idącej wspólnoty, czy możemy dzielić się na Europejczyków i tych spoza Europy? Na te pytania stara się odpowiedzieć wystawa multimedialna połączona z badaniami socjologicznymi "United States of Europe", czyli Stany Zjednoczone Europy.Wystawę "United States of Europe" w Łodzi można było oglądać do 5 grudnia 2011. Do wiosny 2013 roku będzie prezentowana w Finlandii, Bułgarii, na Litwie, w Portugalii, na Cyprze, w Niemczech, w Belgii, we Francji oraz Irlandii.
Czytaj więcej >>>
Łódź ciągle inspiruje artystów
20 stycznia 2012 w Domku Ogrodnika, w Parku Źródliska, obok palmiarni otwarta została wystawa pracowni rzeźby prowadzonej przez prof. Marka Wagnera na łódzkiej ASP, na Wydziale Sztuk Wizualnych. Wystawę zatytułowano “Łódź miasto transgraniczne“. Pomysł na wystawę zrodził się podczas przygotowań pracowni do Festiwalu Sztuki i Nauki. Wtedy, jak przypomniał Marek Wagner, pojawiło się pytanie co “my - artyści, ludzie kultury możemy dac temu miastu?”. Idea wystawy ma więc kontekst społeczny. W pracach pojawia się spora doza ironii, żartu, groteski ale też - jak stwierdził Wagner - żalu za tym, co minęło.
Czytaj więcej >>>
4 Festiwal Sztuka i Dokumentacja - nabór zgłoszeń.
Trwa nabór zgłoszeń do 4 wydarzeń w ramach 4 Festiwalu Sztuka i Dokumentacja: 1.Sztuka-Obiekt-Zapis, 2.Film o sztuce, 3.Tekst Wizualny, 4.Sympozjum - Kultura Zrzuty.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|