nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Pszczyna jako miejsce działań artystów.
O idei Spotkań Artystycznych w Pszczynie, ingerencji artystów w tkankę miejską oraz ich odbiorze przez lokalną społeczność z Izabelą Cieszko - organizatorką wydarzenia, rozmawia Karolina Jabłońska.
Czytaj więcej >>>
„Obrazy mroźne” i inne.
Rozmowa z Piotrem C. Kowalskim i Joanną Janiak o malarstwie rozszerzonym, „Obrazach mroźnych” i łączeniu natury z technologią, czyli o jednej z dróg współczesnego malarstwa.
Czytaj więcej >>>
WRZOS w Galerii [ON] i przestrzeni miejskiej Poznania.
O Projekcie Wrzos prezentowanym w poznańskiej galerii [ON] z kuratorką wystawy - Magdą Komborską, rozmawia Anka Leśniak.
Czytaj więcej >>>
„Aneks Jednego Mistrza” po raz pierwszy
Wystawa „Zygmunt Schreter – łódzki paryżanin”, otwarta niedawno w Muzeum Miasta Łodzi, rozpoczęła cykl prezentacji artystów znajdujących się w Galerii Mistrzów Polskich z kolekcji Krzysztofa Musiała. Istota tego projektu polega na dotarciu, zebraniu i wyeksponowaniu kilku, kilkudziesięciu prac jednego artysty z kolekcji głównej. Wyjątkowym, wartym podkreślenia elementem jest tu współpraca Muzeum z kolekcjonerami prywatnymi. Dzięki temu, odbiorcy mają możliwość zapoznania się zarówno z mało znaną, aczkolwiek wielokrotnie niezwykle interesującą twórczością, obecną poza kanonicznymi pozycjami muzealnych katalogów, jak i z pasjonującymi biografiami, które nierzadko krzyżują się z tymi najznamienitszymi.
Czytaj więcej >>>
Lech Kunka w Paryżu
W Galerii Blok mieszczącej się w budynku ASP w Łodzi otwarta została wystawa Lecha Kunki "Szkice Paryskie". Wystawa Kunki należy do cyklu prezentacji przygotowywanych od kilku lat przez Włodzimierza Stelmaszczyka – kuratora galerii, mających na celu przybliżenie studentom i szerszej publiczności artystów, którzy wpłynęli na sposób kształcenia i charakter łódzkiej ASP.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|