nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

DZIAŁO SIĘ I CIĄGLE DZIEJE SIĘ czyli relacja ze spotkania artystów i krytyków z krajów Wyszehradu
W dniach 15-17 marca 2012 roku w Łodzi miało miejsce spotkanie artystów i krytyków z Czech, Polski, Węgier i Słowacji pt. „Ephemeral Fixed. Ephemeral art – history documeted”. Celem spotkania była refleksja nad sztuką efemeryczną w krajach wyszehradzkiej czwórki. W ramach wydarzenia mogliśmy uczestniczyć w dwóch wieczorach performance, prezentacji inicjatyw prowadzonych przez artystów oraz sympozjum, którego efektem będzie publikacja w języku angielskim. Wszystko działo się w Galerii Wschodniej – alternatywnym miejscu dla sztuki w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sztuka i Dokumentacja. W spotkaniu udział wzięli artyści i krytycy różnych pokoleń. Artyści: Adam Klimaczak, Marek Prażak, Daniel Dida, Peter Valyi, Linda Val dalen, Jiri Suruvka, Anka Leśniak, Jana Zimcikova, Balint Sombati, Imre Denes, Jozsef R. Juhasz, Imre Denes, Józef Robakowski. Krytycy: Łukasz Guzek, Jozef Cseres, Katalin Balazs, Tomas Pospiszyl. Kuratorka: Małgorzata Kaźmierczak.
Czytaj więcej >>>
BAD BOYS - Paweł Hajncel, Artur Trojanowski, Marcelo Zamenhoff
Projekt ten składa się z najnowszych prac "niegrzecznych czterdziestolatków" - Pawła Hajncla, Artura Trojanowskiego, Marcelo Zamenhoffa. Otwarcie wystawy odbędzie się 30 marca o godz.19:00 w Galerii Promocji Młodych (BOK Rondo) ul. Limanowskiego 166 w Łodzi.
Czytaj więcej >>>
Dobro i Piękno w Śródmieściu
21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przestrzeń Śródmieścia Łodzi zmieni swoje oblicze na bardziej pogodne, przyjazne i zaskakujące. Niecodzienny charakter zyskają lokale pozostające dotąd na uboczu miejskiego nurtu, niezauważalne, a z drugiej strony wyjątkowe.Wszystko to za sprawą grupy ponad dwudziestu młodych łódzkich artystów zafascynowanych starymi lokalami ”z duszą” i realizowanego przez nich projektu site-specific pod tytułem "Dobro i Piękno". Wernisaż: Bar Anna, 21 marca o 19.00
Czytaj więcej >>>
Festiwal Sztuki Wideo PUNKTY WIDZENIA
13,14,15 kwietnia W Galeria Manhattan w Łodzi będzie miała miejsce 2 edycja Festiwalu. Ideą festiwalu jest umożliwienie spotkania osób zainteresowanych współczesną sztuką wideo. Festiwal "Punkty widzenia" jest platformą prezentacji dokonań i zjawisk w najnowszej sztuce wideo, jak i sposobnością wymiany myśli, doświadczeń oraz umiejętności pomiędzy artystami ze znacznym dorobkiem oraz debiutującymi twórcami.
Czytaj więcej >>>
Mural VIVA FLAMENCO - czyli sztuka niekoniecznie w muzeum
Szare ściany łódzkich kamienic stały się inspiracją dla twórców murali. Jeden z ciekawszych, którego żywe kolory zwracają uwagę szczególnie w zimowym krajobrazie, możemy oglądać przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Kilińskiego. Autorem dzieła jest znany hiszpański twórca streetartowy - Kenor. Mural ten powstał z okazji jubileuszowego X festiwalu pt. "Viva Flamenco", który odbył się pod koniec lipca 2011 roku w Łodzi. Dokładna data realizacji to 14 lipca 2011 roku.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|