nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

NATALIA LL - Prywatne Magie
Najnowszy projekt Natalii LL w Galerii FF. Prywatne magie. Ze zbioru Opera Omnia. Wernisaż: Galeria FF, ul. Traugutta 18, 5 listopad 2010 godz. 18.00-20.00. wystawa czynna od wtorku do soboty w godz. 14-18 do dnia 27 listopada 2010.
Czytaj więcej >>>
Norbert Trzeciak RZUT
Umieszczenie przez Norberta Trzeciaka dwóch prac na murze, który pozostał po istniejącym u zbiegu ulic Kilińskiego i Północnej budynku fabryki, w naturalny sposób wpisuje się w sztukę zaangażowaną społecznie. Wykorzystanie ściany zewnętrznej, która obecnie pełni rolę jedynie parawanu, jako podłoża dla działania artystycznego przywraca jej użyteczność i to w szlachetny sposób. Zwraca także uwagę na „porzuconą” architekturę Łodzi: w wielu miejscach zaniedbaną i zapomnianą, na budynki bez tynku, które straszą swoim architektonicznym kalectwem.
Czytaj więcej >>>
FOKUS ŁÓDŹ BIENNALE 2010 - Program
Fokus Łódź Biennale to interdyscyplinarne wydarzenie prezentujące sztukę współczesną. Wywodzi się z idei legendarnej Konstrukcji w Procesie - serii działań, których inicjatorem był Ryszard Waśko, a uczesntikami znani artyści z całego świata. Główna wystawa Fokus Łódź Biennale "Od Placu Wolności do Palcu Niepodległości" będzie miała miejsce w przestrzeni publicznej, wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Artyści tworzą prace na miejscu, do tej konkretnej przestrzeni.Mieszkańcy maista Łodzi, krytycy, turyści i wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć artystów podczas działania - przygotowywania pracy na otwarcie wystawy 11 września 2010. Wszystkie przestrzenie wystawiennicze można oglądać tego dnia od godz. 11.00. Oficjalne otwarcie nastąpi 11 września o godz. 20.00 w Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15.
Czytaj więcej >>>
Agnes Janich „Ściereczki i szmatki”
Do 9 lipca można oglądać projekt Agnes Janich „Ściereczki i szmatki” zrealizowany na fasadach wybranych budynków na terenie Bałut (Drewnowska 77, Łagiewnicka 34/36, Franciszkańska 14). Wybór miejsc został pokierowany historią – multiplikowane przedmioty: nauszniki, dziecięce śpiochy, sukienki dla lalek zaznaczyły miejsca pracy dzieci łódzkiego getta.
Czytaj więcej >>>
WYSTAWA Wielka księga grafiki 2 połowy XX wieku
Wystawa „Wielka księga grafiki 2 połowy XX wieku” prezentuje prace 45 artystów z Polski, Włoch i Węgier. Jest ona częścią międzynarodowego projektu artystycznego „The Great Book of Graphic Arts”, organizowanego przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, ArCuS – Arte e Cultura Sociale z Włoch oraz Laterna Magica Cultural Deposit Company z Węgier. Kolekcja prezentowana była dotychczas w Carpi we Włoszech oraz w Budapeszcie na Węgrzech. W październiku planowana jest finałowa wystawa w Brukseli. Wernisaż wystawy w Patio Centrum Sztuki odbędzie się w piątek, 9 lipca, o godz.14.00 w Galerii Biblioteka, ul Sterlinga 26.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|