nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

SAVE AS ART - czekamy na zgłoszenia do wystawy!
Tytuł wystawy nawiązuje do nomenklatury komputerowej oraz zapisywania plików z określonymi rozszerzeniami w innych formatach. W wystawie zamierzamy podjąć interesujące zagadnienie tworzenia sztuki na bazie dokumentu. Może to być m.in. stara fotografia, tekst, dokument wyciągnięty z archiwum, film dokumentalny czy też filmowy lub fotograficzny zapis danej sytuacji, który następnie stał się kanwą do artystycznych modyfikacji.
Czytaj więcej >>>
NOTEBOOK PROJEKT - fundacja TAP poszukuje artystów do projektu.
Zapraszamy serdecznie artystów mieszkających, związanych, tworzących w Łodzi do wzięcia udziału w nowym projekcie Fundacji Tworzymy Alternatywne Przestrzenie.
Czytaj więcej >>>
Maciej Bohdanowicz - MIASTA, KTÓRYCH NIE BYŁO
Galeria Widok, al. Piłsudskiego 133, wernisaż 17.12.2010, godz. 18.00. Maciej Bohdanowicz ceni własne doświadczenia i umie o nich opowiadać w sposób niebanalny. Artysta bacznie wnika w otaczającą go rzeczywistość i potrafi obdarzyć ją ciekawym, czasem ironicznym komentarzem. Poprzez zabiegi multiplikacji, zwielokrotniania podobnych motywów, składania ich w cykle, czy wręcz łączenia w jedną pracę, znaczenia fotografii artysty stają się bardziej złożone i wielowymiarowe. Czytaj więcej o Maćku Bohdanowiczu na stronach Łódź-art.

Badanie formy. Światło – Przestrzeń – Czas
Najnowsza wystawa twórczości Dariusza Młynarczyka, przygotowana specjalnie z myślą o Muzeum w Łowiczu, to zapis przemyśleń i wniosków artysty z ostatnich pięciu lat, ostatecznie zmaterializowanych w około 80 pracach z 2010 roku: kameralnych obrazach malarskich, rysunkach ołówkiem i tuszem oraz obiektach rzeźbiarskich. Propozycje te dokumentują z jednej strony intensywne zmagania autora z materią, poddawaną syntezie, deformacji i dekoracyjnej geometryzacji, z drugiej zaś jego refleksje na temat tytułowej Archiformy – pojęcia niezwykle pojemnego i uniwersalnego. Nie sposób wymienić wszystkich znaczeń i kontekstów, jakie artysta wydobywa z tego terminu.
Czytaj więcej >>>
MINUTY Z PRZEMIJANIA - Wystawa dyplomowa Agaty Bielskiej
Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Multimediów (Prof. Konrada Kuzyszyna) i Pracowni Malarstwa (Prof. Aleksandry Gieragii). 8 grudnia, godz. 14:00 - 20:00, Łódź, ul. Piotrkowska 138/140 (fabrySTREFA)
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|