nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

"Między-przestrzeń" w Galerii EL
We wrześniu w Galerii El w Elblągu została zaprezentowana wystawa "Między-przestrzeń". Brali w niej udział artyści z różnych krajów, związani z ideą sztuki bezprzedmiotowej oraz site-specific art. Prace pokazane w Galerii El w większości zrealizowane zostały na tą wystawę i korespondowały z unikalnym, gotyckim wnętrzem budynku, wzniesionym w XIII wieku jako kościół.
Czytaj więcej >>>
Przestrzeń i widzenie
Trudno jest przygotować retrospektywną wystawę artysty dwanaście lat po ostatniej, wielkiej retrospektywie, która miała miejsce w tym samym mieście. Niełatwo, poprzez dobór prac, zachować świeżość spojrzenia i pewien stopień nowatorstwa. Wyzwanie polega na ogromie odpowiedzialności, która stoi za decyzjami co wybrać i jak to rozmieścić, czyli wyborami kuratorskimi. Zadaniem kuratora w takim wypadku jest unikanie repetycji z jednej strony, a z drugiej zachowanie zdrowego rozsądku oraz historyczno-artystycznej prawdy i uczciwości w reinterpretacjach. Wydaje się, że takim wyzwaniem była wystawa Stefana Krygiera w Atlasie Sztuki.
Czytaj więcej >>>
Anne Seagrave w Krakowie
"Jestem" - mówi w tytule swojej najnowszej wystawy–projekcie Anne Seagrave. Można powiedzieć – "jestem z powrotem". Anne Seagrave jest znana z uprawiania działań w formie performance–tańca, gdzie forma języka ciała bliska jest formom tańca nowoczesnego. Jednak ostatnio artystka postanowiła zakończyć uprawianie performance-tańca na żywo. Ale nie znaczy to, że skończyła ze sztuką. Jeżeli ma się sztukę we krwi, czyli jest się prawdziwym artystą – nie da się tak po prostu przestać uprawiać sztuki.
Czytaj więcej >>>
Artysta-Pasożyt
Rozmowa z Arkiem Pasożytem o jego koncepcji pasożytniczej i funkcjonowaniu w świecie sztuki.
Czytaj więcej >>>
Wcielenia Violki Kuś.
Rozmowa z artystką o jej interdyscyplinarnym projekcie ”Top model made in Poland”.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|